DW-04-09-S-D-430.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | Samtec Inc. | Samtec Inc. | Samtec Inc. | Samtec Inc. | Samtec Inc. |
| Series | Flex Stack, DW | Flex Stack, DW | Flex Stack, DW | Flex Stack, DW | Flex Stack, DW |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Number of Positions | 1 | 4 | 3 | 5 | 8 |
| Pitch | - | 0.100" (2.54mm) | 0.100" (2.54mm) | 0.100" (2.54mm) | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Rows | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Row Spacing | - | - | - | - | - |
| Length - Overall Pin | 0.430" (10.922mm) | 0.430" (10.922mm) | 0.430" (10.922mm) | 0.430" (10.922mm) | 0.430" (10.922mm) |
| Length - Post (Mating) | 0.120" (3.048mm) | 0.120" (3.048mm) | 0.120" (3.048mm) | 0.120" (3.048mm) | 0.120" (3.048mm) |
| Length - Stack Height | 0.200" (5.080mm) | 0.200" (5.080mm) | 0.200" (5.080mm) | 0.200" (5.080mm) | 0.200" (5.080mm) |
| Length - Tail | 0.110" (2.794mm) | 0.110" (2.794mm) | 0.110" (2.794mm) | 0.110" (2.794mm) | 0.110" (2.794mm) |