    Samtec Inc. DW-04-14-L-D-620
    Part No.:
    DW-04-14-L-D-620
    Description:
    FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
    Number of Positions:
    8
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Number of Rows:
    2
    Row Spacing:
    0.100" (2.54mm)
    Length - Overall Pin:
    1.430" (36.322mm)
    Length - Post (Mating):
    0.700" (17.780mm)
    Length - Stack Height:
    0.620" (15.748mm)
    Length - Tail:
    0.110" (2.794mm)