    Samtec Inc. DW-04-20-L-S-512
    Part No.:
    DW-04-20-L-S-512
    Description:
    FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
    Number of Positions:
    4
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Number of Rows:
    1
    Row Spacing:
    Length - Overall Pin:
    1.130" (28.702mm)
    Length - Post (Mating):
    0.508" (12.903mm)
    Length - Stack Height:
    0.512" (13.005mm)
    Length - Tail:
    0.110" (2.794mm)