    Samtec Inc. DW-05-09-F-Q-600
    Part No.:
    DW-05-09-F-Q-600
    Number of Positions:
    10
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Number of Rows:
    2
    Row Spacing:
    0.200" (5.08mm)
    Length - Overall Pin:
    0.730" (18.542mm)
    Length - Post (Mating):
    0.020" (0.508mm)
    Length - Stack Height:
    0.600" (15.240mm)
    Length - Tail:
    0.110" (2.794mm)