    Samtec Inc. DW-05-09-F-S-273
    Part No.:
    DW-05-09-F-S-273
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Length - Overall Pin:
    0.730" (18.542mm)
    Length - Post (Mating):
    0.347" (8.814mm)
    Length - Stack Height:
    0.273" (6.934mm)
    Length - Tail:
    0.110" (2.794mm)