    Samtec Inc. DW-05-09-L-S-248
    Part No.:
    DW-05-09-L-S-248
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Length - Overall Pin:
    0.730" (18.542mm)
    Length - Post (Mating):
    0.372" (9.440mm)
    Length - Stack Height:
    0.248" (6.300mm)
    Length - Tail:
    0.110" (2.794mm)