    Samtec Inc. DW-05-12-L-D-587
    Part No.:
    DW-05-12-L-D-587
    Number of Positions:
    10
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Number of Rows:
    2
    Row Spacing:
    0.100" (2.54mm)
    Length - Overall Pin:
    1.030" (26.162mm)
    Length - Post (Mating):
    0.333" (8.458mm)
    Length - Stack Height:
    0.587" (14.910mm)
    Length - Tail:
    0.110" (2.794mm)