    Samtec Inc. DW-05-14-L-D-515
    Part No.:
    DW-05-14-L-D-515
    Number of Positions:
    10
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Number of Rows:
    2
    Row Spacing:
    0.100" (2.54mm)
    Length - Overall Pin:
    1.430" (36.322mm)
    Length - Post (Mating):
    0.805" (20.447mm)
    Length - Stack Height:
    0.515" (13.081mm)
    Length - Tail:
    0.110" (2.794mm)