    Samtec Inc. DW-05-14-L-S-1250
    Part No.:
    DW-05-14-L-S-1250
    Number of Positions:
    5
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Number of Rows:
    1
    Row Spacing:
    Length - Overall Pin:
    1.430" (36.322mm)
    Length - Post (Mating):
    0.070" (1.778mm)
    Length - Stack Height:
    1.250" (31.750mm)
    Length - Tail:
    0.110" (2.794mm)