    Samtec Inc. DW-05-17-L-S-200-LL
    Part No.:
    DW-05-17-L-S-200-LL
    Number of Positions:
    5
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Number of Rows:
    1
    Row Spacing:
    Length - Overall Pin:
    0.480" (12.192mm)
    Length - Post (Mating):
    0.170" (4.318mm)
    Length - Stack Height:
    0.200" (5.080mm)
    Length - Tail:
    0.110" (2.794mm)