    Samtec Inc. DW-06-10-L-D-477
    Part No.:
    DW-06-10-L-D-477
    Package:
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDDW-06-10-L-D-477.pdf
    Description:
    CONN HDR 12POS 0.1 STACK T/H
    Packaging:
    Bulk
    Number of Positions:
    12
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Number of Rows:
    2
    Row Spacing:
    0.100" (2.54mm)
    Length - Overall Pin:
    0.830" (21.082mm)
    Length - Post (Mating):
    0.243" (6.172mm)
    Length - Stack Height:
    0.477" (12.116mm)
    Length - Tail:
    0.110" (2.794mm)