    Samtec Inc. DW-06-11-STL-S-629
    Part No.:
    DW-06-11-STL-S-629
    Description:
    FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
    Number of Positions:
    6
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Number of Rows:
    1
    Row Spacing:
    Length - Overall Pin:
    0.930" (23.622mm)
    Length - Post (Mating):
    0.191" (4.851mm)
    Length - Stack Height:
    0.629" (15.977mm)
    Length - Tail:
    0.110" (2.794mm)