    Samtec Inc. DW-06-13-F-S-375
    Part No.:
    DW-06-13-F-S-375
    Description:
    FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
    Number of Positions:
    6
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Number of Rows:
    1
    Row Spacing:
    Length - Overall Pin:
    1.230" (31.242mm)
    Length - Post (Mating):
    0.745" (18.923mm)
    Length - Stack Height:
    0.375" (9.525mm)
    Length - Tail:
    0.110" (2.794mm)