    Samtec Inc. DW-07-07-T-S-213-LL
    Part No.:
    DW-07-07-T-S-213-LL
    Manufacturer:
    Samtec Inc.
    Category:
    Board Spacers, Stackers (Board to Board)
    Package:
    Description:
    FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
    Manufacturer:
    Samtec Inc.
    Series:
    Flex Stack, DW
    Packaging:
    Product Status:
    Active
    Number of Positions:
    7
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Number of Rows:
    1
    Row Spacing:
    Length - Overall Pin:
    0.430" (10.922mm)
    Length - Post (Mating):
    0.107" (2.718mm)
    Length - Stack Height:
    0.213" (5.410mm)
    Length - Tail:
    0.110" (2.794mm)