    Samtec Inc. DW-07-07-T-S-219-LL
    Part No.:
    DW-07-07-T-S-219-LL
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Length - Overall Pin:
    0.430" (10.922mm)
    Length - Post (Mating):
    0.101" (2.565mm)
    Length - Stack Height:
    0.219" (5.563mm)
    Length - Tail:
    0.110" (2.794mm)