    Samtec Inc. DW-07-08-F-D-330-001
    Part No.:
    DW-07-08-F-D-330-001
    Number of Positions:
    14
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Number of Rows:
    2
    Row Spacing:
    0.100" (2.54mm)
    Length - Overall Pin:
    0.530" (13.462mm)
    Length - Post (Mating):
    0.090" (2.286mm)
    Length - Stack Height:
    0.330" (8.382mm)
    Length - Tail:
    0.110" (2.794mm)