    Samtec Inc. DW-07-09-L-S-501
    Part No.:
    DW-07-09-L-S-501
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Length - Overall Pin:
    0.730" (18.542mm)
    Length - Post (Mating):
    0.119" (3.023mm)
    Length - Stack Height:
    0.501" (12.725mm)
    Length - Tail:
    0.110" (2.794mm)