    Samtec Inc. DW-07-13-F-D-1060
    Part No.:
    DW-07-13-F-D-1060
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Row Spacing:
    0.100" (2.54mm)
    Length - Overall Pin:
    1.230" (31.242mm)
    Length - Post (Mating):
    0.060" (1.524mm)
    Length - Stack Height:
    1.060" (26.924mm)
    Length - Tail:
    0.110" (2.794mm)