    Samtec Inc. DW-07-20-F-D-789
    Part No.:
    DW-07-20-F-D-789
    Description:
    FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
    Number of Positions:
    14
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Number of Rows:
    2
    Row Spacing:
    0.100" (2.54mm)
    Length - Overall Pin:
    1.130" (28.702mm)
    Length - Post (Mating):
    0.231" (5.867mm)
    Length - Stack Height:
    0.789" (20.041mm)
    Length - Tail:
    0.110" (2.794mm)