DW-08-08-T-D-200-LL.pdf
| Pitch | - | 0.100" (2.54mm) | 0.100" (2.54mm) | 0.100" (2.54mm) | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Rows | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Row Spacing | - | - | - | - | - |
| Length - Overall Pin | 0.430" (10.922mm) | 0.430" (10.922mm) | 0.430" (10.922mm) | 0.430" (10.922mm) | 0.430" (10.922mm) |
| Length - Post (Mating) | 0.120" (3.048mm) | 0.120" (3.048mm) | 0.120" (3.048mm) | 0.120" (3.048mm) | 0.120" (3.048mm) |
| Length - Stack Height | 0.200" (5.080mm) | 0.200" (5.080mm) | 0.200" (5.080mm) | 0.200" (5.080mm) | 0.200" (5.080mm) |
| Length - Tail | 0.110" (2.794mm) | 0.110" (2.794mm) | 0.110" (2.794mm) | 0.110" (2.794mm) | 0.110" (2.794mm) |