    Samtec Inc. DW-08-09-F-T-370
    Part No.:
    DW-08-09-F-T-370
    Description:
    FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
    Number of Positions:
    24
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Number of Rows:
    3
    Row Spacing:
    0.100" (2.54mm)
    Length - Overall Pin:
    0.730" (18.542mm)
    Length - Post (Mating):
    0.250" (6.350mm)
    Length - Stack Height:
    0.370" (9.400mm)
    Length - Tail:
    0.110" (2.794mm)