    Samtec Inc. DW-08-10-L-D-465
    Part No.:
    DW-08-10-L-D-465
    Description:
    FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
    Number of Positions:
    16
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Number of Rows:
    2
    Row Spacing:
    0.100" (2.54mm)
    Length - Overall Pin:
    0.830" (21.082mm)
    Length - Post (Mating):
    0.255" (6.477mm)
    Length - Stack Height:
    0.465" (11.811mm)
    Length - Tail:
    0.110" (2.794mm)