    Samtec Inc. DW-09-08-L-D-370
    Part No.:
    DW-09-08-L-D-370
    Description:
    FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
    Number of Positions:
    18
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Number of Rows:
    2
    Row Spacing:
    0.100" (2.54mm)
    Length - Overall Pin:
    0.530" (13.462mm)
    Length - Post (Mating):
    0.050" (1.270mm)
    Length - Stack Height:
    0.370" (9.400mm)
    Length - Tail:
    0.110" (2.794mm)