    Samtec Inc. DW-09-15-F-S-330-LL-001
    Part No.:
    DW-09-15-F-S-330-LL-001
    Description:
    FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
    Number of Positions:
    9
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Number of Rows:
    1
    Row Spacing:
    Length - Overall Pin:
    0.630" (16.002mm)
    Length - Post (Mating):
    0.190" (4.826mm)
    Length - Stack Height:
    0.330" (8.382mm)
    Length - Tail:
    0.110" (2.794mm)