    Samtec Inc. DW-09-17-G-S-215
    Part No.:
    DW-09-17-G-S-215
    Package:
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDDW-09-17-G-S-215.pdf
    Description:
    CONN HDR 9POS 0.1 STACK T/H GOLD
    Packaging:
    Bulk
    Number of Positions:
    9
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Number of Rows:
    1
    Row Spacing:
    Length - Overall Pin:
    0.480" (12.192mm)
    Length - Post (Mating):
    0.155" (3.937mm)
    Length - Stack Height:
    0.215" (5.461mm)
    Length - Tail:
    0.110" (2.794mm)