    Samtec Inc. DW-10-08-G-S-217
    Part No.:
    DW-10-08-G-S-217
    Number of Positions:
    10
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Number of Rows:
    1
    Row Spacing:
    Length - Overall Pin:
    0.530" (13.462mm)
    Length - Post (Mating):
    0.203" (5.156mm)
    Length - Stack Height:
    0.217" (5.512mm)
    Length - Tail:
    0.110" (2.794mm)