    Samtec Inc. DW-10-09-STL-D-370
    Part No.:
    DW-10-09-STL-D-370
    Number of Positions:
    20
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Number of Rows:
    2
    Row Spacing:
    0.100" (2.54mm)
    Length - Overall Pin:
    0.730" (18.542mm)
    Length - Post (Mating):
    0.250" (6.350mm)
    Length - Stack Height:
    0.370" (9.400mm)
    Length - Tail:
    0.110" (2.794mm)