    Samtec Inc. DW-10-12-L-D-684
    Part No.:
    DW-10-12-L-D-684
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Row Spacing:
    0.100" (2.54mm)
    Length - Overall Pin:
    1.030" (26.162mm)
    Length - Post (Mating):
    0.236" (5.994mm)
    Length - Stack Height:
    0.684" (17.374mm)
    Length - Tail:
    0.110" (2.794mm)