    Samtec Inc. DW-10-12-L-S-370-LL-004
    Part No.:
    DW-10-12-L-S-370-LL-004
    Number of Positions:
    10
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Number of Rows:
    1
    Row Spacing:
    Length - Overall Pin:
    1.030" (26.162mm)
    Length - Post (Mating):
    0.550" (13.970mm)
    Length - Stack Height:
    0.370" (9.400mm)
    Length - Tail:
    0.110" (2.794mm)