    Samtec Inc. DW-10-12-T-D-325
    Part No.:
    DW-10-12-T-D-325
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Row Spacing:
    0.100" (2.54mm)
    Length - Overall Pin:
    1.030" (26.162mm)
    Length - Post (Mating):
    0.595" (15.113mm)
    Length - Stack Height:
    0.325" (8.255mm)
    Length - Tail:
    0.110" (2.794mm)