    Samtec Inc. DW-10-19-F-D-600
    Part No.:
    DW-10-19-F-D-600
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Row Spacing:
    0.100" (2.54mm)
    Length - Overall Pin:
    1.330" (33.782mm)
    Length - Post (Mating):
    0.620" (15.748mm)
    Length - Stack Height:
    0.600" (15.240mm)
    Length - Tail:
    0.110" (2.794mm)