    Samtec Inc. DW-12-12-F-S-742
    Part No.:
    DW-12-12-F-S-742
    Number of Positions:
    12
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Number of Rows:
    1
    Row Spacing:
    Length - Overall Pin:
    1.030" (26.162mm)
    Length - Post (Mating):
    0.178" (4.521mm)
    Length - Stack Height:
    0.742" (18.847mm)
    Length - Tail:
    0.110" (2.794mm)