    Samtec Inc. DW-12-19-F-D-330
    Part No.:
    DW-12-19-F-D-330
    Number of Positions:
    24
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Number of Rows:
    2
    Row Spacing:
    0.100" (2.54mm)
    Length - Overall Pin:
    1.330" (33.782mm)
    Length - Post (Mating):
    0.890" (22.606mm)
    Length - Stack Height:
    0.330" (8.382mm)
    Length - Tail:
    0.110" (2.794mm)