    Samtec Inc. ZW-04-15-G-D-200-200
    Part No.:
    ZW-04-15-G-D-200-200
    Manufacturer:
    Samtec Inc.
    Category:
    Board Spacers, Stackers (Board to Board)
    Package:
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDZW-04-15-G-D-200-200.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK .100" 8POS
    Manufacturer:
    Samtec Inc.
    Series:
    Flex Stack, ZW
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Number of Positions:
    8
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Number of Rows:
    2
    Row Spacing:
    0.100" (2.54mm)
    Length - Overall Pin:
    0.630" (16.002mm)
    Length - Post (Mating):
    0.230" (5.842mm)
    Length - Stack Height:
    0.200" (5.080mm)
    Length - Tail:
    0.200" (5.080mm)