    Samtec Inc. ZW-05-10-G-D-310-260
    Part No.:
    ZW-05-10-G-D-310-260
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDZW-05-10-G-D-310-260.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK .100" 10POS
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Row Spacing:
    0.100" (2.54mm)
    Length - Overall Pin:
    0.830" (21.082mm)
    Length - Post (Mating):
    0.260" (6.604mm)
    Length - Stack Height:
    0.310" (7.874mm)
    Length - Tail:
    0.260" (6.604mm)