    Samtec Inc. ZW-05-10-G-D-357-235
    Part No.:
    ZW-05-10-G-D-357-235
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDZW-05-10-G-D-357-235.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK .100" 10POS
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Row Spacing:
    0.100" (2.54mm)
    Length - Overall Pin:
    0.830" (21.082mm)
    Length - Post (Mating):
    0.238" (6.045mm)
    Length - Stack Height:
    0.357" (9.068mm)
    Length - Tail:
    0.235" (5.969mm)