    Suntsu Electronics, Inc SAX21412FA4B-26.000M
    Part No.:
    SAX21412FA4B-26.000M
    Manufacturer:
    Suntsu Electronics, Inc
    Category:
    Crystals
    Package:
    4-SMD, No Lead
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDSAX21412FA4B-26.000M.pdf
    Description:
    CRYSTAL 26.000M 12PF SMD
    Manufacturer:
    Suntsu Electronics, Inc
    Series:
    SAX214
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Type:
    MHz Crystal
    Frequency:
    26 MHz
    Frequency Stability:
    ±50ppm
    Frequency Tolerance:
    ±10ppm
    Load Capacitance:
    12pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    60 Ohms
    Operating Mode:
    Fundamental
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 125°C
    Ratings:
    AEC-Q200
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.020" (0.50mm)