    Suntsu Electronics, Inc SXT32410AA07-29.4912M
    Part No.:
    SXT32410AA07-29.4912M
    Manufacturer:
    Suntsu Electronics, Inc
    Category:
    Crystals
    Package:
    4-SMD, No Lead
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDSXT32410AA07-29.4912M.pdf
    Description:
    CRYSTAL 29.4912MHZ 10PF SMD
    Manufacturer:
    Suntsu Electronics, Inc
    Series:
    SXT324
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Type:
    MHz Crystal
    Frequency:
    29.4912 MHz
    Frequency Stability:
    ±50ppm
    Frequency Tolerance:
    ±50ppm
    Load Capacitance:
    10pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    50 Ohms
    Operating Mode:
    Fundamental
    Operating Temperature:
    0°C ~ 70°C
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.031" (0.80mm)