TSL0808RA-3R3M3R8-PF.pdf
| Material - Core | - | - | - | - | - |
| Inductance | 68 µH | 6.8 µH | 680 µH | 4.7 µH | 470 µH |
| Tolerance | ±10% | ±20% | ±10% | ±20% | ±10% |
| Current Rating (Amps) | 1 A | 3.1 A | 320 mA | 3.5 A | 380 mA |
| Current - Saturation (Isat) | 1A | 3.2A | 320mA | 3.8A | 380mA |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 160mOhm Max | 25mOhm Max | 1.5Ohm Max | 21mOhm Max | 1Ohm Max |
| Q @ Freq | 20 @ 2.52MHz | 10 @ 7.96MHz | 15 @ 796kHz | 10 @ 7.96MHz | 15 @ 796kHz |
| Frequency - Self Resonant | 5.4MHz | 22MHz | 1.6MHz | 27MHz | 2MHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Operating Temperature | -20°C ~ 85°C | -20°C ~ 85°C | -20°C ~ 85°C | -20°C ~ 85°C | -20°C ~ 85°C |
| Inductance Frequency - Test | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz |
| Size / Dimension | 0.335" Dia (8.50mm) | 0.335" Dia (8.50mm) | 0.335" Dia (8.50mm) | 0.335" Dia (8.50mm) | 0.335" Dia (8.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.346" (8.80mm) | 0.346" (8.80mm) | 0.346" (8.80mm) | 0.346" (8.80mm) | 0.346" (8.80mm) |