JWS150-24/R.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of JWS150-24/R.
| Image | |||||
| Manufacturer | TDK-Lambda | TDK-Lambda | TDK-Lambda | TDK-Lambda | TDK-Lambda |
| Series | JWS (150W) | JWS (150W) | JWS (150W) | JWS (150W) | JWS (150W) |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Product Status | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Type | Enclosed | Enclosed | Enclosed | Enclosed | Enclosed |
| Number of Outputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage - Input | 85 ~ 265 VAC | 85 ~ 265 VAC | 85 ~ 265 VAC | 85 ~ 265 VAC | 85 ~ 265 VAC |
| Voltage - Output 1 | 24V | 5V | 12V | 48V | 15V |
| Voltage - Output 2 | - | - | - | - | - |
| Voltage - Output 3 | - | - | - | - | - |
| Voltage - Output 4 | - | - | - | - | - |
| Voltage - Output 5 | - | - | - | - | - |
| Voltage - Output 6 | - | - | - | - | - |
| Current - Output 1 | 6.5 A | 30 A | 13 A | 3.3 A | 10 A |
| Current - Output 2 | - | - | - | - | - |
| Current - Output 3 | - | - | - | - | - |
| Current - Output 4 | - | - | - | - | - |
| Current - Output 5 | - | - | - | - | - |
| Current - Output 6 | - | - | - | - | - |
| Power (Watts) | 150W | 150W | 150W | 150W | 150W |
| Voltage - Isolation | 3 kV | 3 kV | 3 kV | 3 kV | 3 kV |
| Mounting Type | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount |
| Size / Dimension | 7.80" L x 3.62" W x 2.56" H (198.1mm x 91.9mm x 65.0mm) | 7.80" L x 3.62" W x 2.56" H (198.1mm x 91.9mm x 65.0mm) | 7.80" L x 3.62" W x 2.56" H (198.1mm x 91.9mm x 65.0mm) | 7.80" L x 3.62" W x 2.56" H (198.1mm x 91.9mm x 65.0mm) | 7.80" L x 3.62" W x 2.56" H (198.1mm x 91.9mm x 65.0mm) |