| Image |  |
| Series | PSxx | PSxx | PSxx | PSxx | PSxx |
| Packaging | Tray | Tray | Tray | Tray | Tray |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 10 kOhms | 100 kOhms | 100 kOhms | 10 kOhms | 10 kOhms |
| Power (Watts) | - | 0.05W, 1/20W | 0.1W, 1/10W | - | - |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Adjustment Type | Top | Top | Top | Top | Top |
| Fader Type | Standard | Standard | Standard | Standard | Standard |
| Travel Range | 15mm | 15mm | 15mm | 15mm | 15mm |
| Size / Dimension | Rectangular - 1.181" L x 0.354" W x 0.256" H (30.00mm x 9.00mm x 6.50mm) | Rectangular - 1.181" L x 0.354" W x 0.256" H (30.00mm x 9.00mm x 6.50mm) | Rectangular - 1.181" L x 0.354" W x 0.256" H (30.00mm x 9.00mm x 6.50mm) | Rectangular - 1.181" L x 0.354" W x 0.256" H (30.00mm x 9.00mm x 6.50mm) | Rectangular - 1.181" L x 0.354" W x 0.256" H (30.00mm x 9.00mm x 6.50mm) |