    Amphenol Anytek YK1112233000G
    Part No.:
    YK1112233000G
    Manufacturer:
    Amphenol Anytek
    Category:
    Barrier Blocks
    Package:
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDYK1112233000G.pdf
    Description:
    CONN BARRIER STRP 22CIRC 0.433"
    Manufacturer:
    Amphenol Anytek
    Series:
    YK111
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Terminal Block Type:
    Barrier Block
    Number of Circuits:
    22
    Number of Wire Entries:
    22
    Pitch:
    0.433" (11.00mm)
    Number of Rows:
    1
    Current Rating (Amps):
    20A
    Voltage Rating:
    300V
    Wire Gauge:
    12-22 AWG
    Top Termination:
    Screws with Captive Plate
    Bottom Termination:
    Solder Eyelets
    Barrier Type:
    3 Wall (Tri)
    Features:
    Flange
    Color:
    Category:
    Barrier Blocks
    1. How to order YK1112233000G on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the YK1112233000G price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of YK1112233000G?
    Image YK1112233000G
    Part Number YK1112233000G
    Manufacturer Amphenol Anytek
    Series YK111
    Packaging Bulk
    Product Status Active
    Terminal Block Type Barrier Block
    Number of Circuits 22
    Number of Wire Entries 22
    Pitch 0.433" (11.00mm)
    Number of Rows 1
    Current Rating (Amps) 20A
    Voltage Rating 300V