    Amphenol Anytek YK1142533000G
    Part No.:
    YK1142533000G
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDYK1142533000G.pdf
    Description:
    CONN BARRIER STRP 25CIRC 0.433"
    Series:
    YK114
    Number of Circuits:
    25
    Number of Wire Entries:
    25
    Pitch:
    0.433" (11.00mm)
    Current Rating (Amps):
    20A
    Voltage Rating:
    300V
    Bottom Termination:
    Solder Tab
    Barrier Blocks
    1. How to order YK1142533000G on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the YK1142533000G price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of YK1142533000G?
    Image YK1142533000G
    Part Number YK1142533000G
    Manufacturer Amphenol Anytek
    Series YK114
    Terminal Block Type Barrier Block
    Number of Circuits 25
    Number of Wire Entries 25
    Pitch 0.433" (11.00mm)
    Number of Rows 1
    Current Rating (Amps) 20A
    Voltage Rating 300V