    Amphenol Anytek YK3152033000G
    Part No.:
    YK3152033000G
    Manufacturer:
    Amphenol Anytek
    Category:
    Barrier Blocks
    Package:
    Description:
    CONN BARRIER STRIP 20CIRC 0.3"
    Manufacturer:
    Amphenol Anytek
    Series:
    YK315
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Terminal Block Type:
    Barrier Block
    Number of Circuits:
    20
    Number of Wire Entries:
    20
    Pitch:
    0.300" (7.62mm)
    Number of Rows:
    1
    Current Rating (Amps):
    15A
    Voltage Rating:
    250V
    Wire Gauge:
    16-22 AWG
    Top Termination:
    Screws with Captive Plate
    Bottom Termination:
    Solder Eyelets
    Barrier Type:
    2 Wall (Dual)
    Features:
    Flange
    Color:
    Black
    Category:
    Barrier Blocks
    1. How to order YK3152033000G on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the YK3152033000G price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of YK3152033000G?
    Image YK3152033000G
    Part Number YK3152033000G
    Manufacturer Amphenol Anytek
    Series YK315
    Packaging Bulk
    Product Status Active
    Terminal Block Type Barrier Block
    Number of Circuits 20
    Number of Wire Entries 20
    Pitch 0.300" (7.62mm)
    Number of Rows 1
    Current Rating (Amps) 15A
    Voltage Rating 250V