    Amphenol Anytek YK4023023000G
    Part No.:
    YK4023023000G
    Manufacturer:
    Amphenol Anytek
    Category:
    Barrier Blocks
    Package:
    Description:
    CONN BARRIER STRP 30CIRC 0.325"
    Manufacturer:
    Amphenol Anytek
    Series:
    YK402
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Terminal Block Type:
    Barrier Block
    Number of Circuits:
    30
    Number of Wire Entries:
    30
    Pitch:
    0.325" (8.26mm)
    Number of Rows:
    1
    Current Rating (Amps):
    20A
    Voltage Rating:
    300V
    Wire Gauge:
    12-22 AWG
    Top Termination:
    Screws with Captive Plate
    Bottom Termination:
    PC Pin
    Barrier Type:
    2 Wall (Dual)
    Features:
    Cover
    Color:
    Black
    Category:
    Barrier Blocks
    1. How to order YK4023023000G on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the YK4023023000G price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of YK4023023000G?
    Image YK4023023000G
    Part Number YK4023023000G
    Manufacturer Amphenol Anytek
    Series YK402
    Packaging Bulk
    Product Status Active
    Terminal Block Type Barrier Block
    Number of Circuits 30
    Number of Wire Entries 30
    Pitch 0.325" (8.26mm)
    Number of Rows 1
    Current Rating (Amps) 20A
    Voltage Rating 300V