    Amphenol Anytek YK6032733000G
    Part No.:
    YK6032733000G
    Manufacturer:
    Amphenol Anytek
    Category:
    Barrier Blocks
    Package:
    Description:
    CONN BARRIER STRP 27CIRC 0.394"
    Manufacturer:
    Amphenol Anytek
    Series:
    YK603
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Terminal Block Type:
    Barrier Block
    Number of Circuits:
    27
    Number of Wire Entries:
    27
    Pitch:
    0.394" (10.00mm)
    Number of Rows:
    1
    Current Rating (Amps):
    20A
    Voltage Rating:
    300V
    Wire Gauge:
    12-22 AWG
    Top Termination:
    Screws with Captive Plate
    Bottom Termination:
    Solder Eyelets
    Barrier Type:
    2 Wall (Dual)
    Features:
    Flange
    Color:
    Black
    Category:
    Barrier Blocks
    1. How to order YK6032733000G on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the YK6032733000G price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of YK6032733000G?
    Image YK6032733000G
    Part Number YK6032733000G
    Manufacturer Amphenol Anytek
    Series YK603
    Packaging Bulk
    Product Status Active
    Terminal Block Type Barrier Block
    Number of Circuits 27
    Number of Wire Entries 27
    Pitch 0.394" (10.00mm)
    Number of Rows 1
    Current Rating (Amps) 20A
    Voltage Rating 300V