    Amphenol Anytek YK6151403000G
    Part No.:
    YK6151403000G
    Manufacturer:
    Amphenol Anytek
    Category:
    Barrier Blocks
    Package:
    Description:
    CONN BARRIER STRP 14CIRC 0.394"
    Manufacturer:
    Amphenol Anytek
    Series:
    YK615
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Terminal Block Type:
    Barrier Block
    Number of Circuits:
    14
    Number of Wire Entries:
    14
    Pitch:
    0.394" (10.00mm)
    Number of Rows:
    1
    Current Rating (Amps):
    25A
    Voltage Rating:
    300V
    Wire Gauge:
    12-22 AWG
    Top Termination:
    Screws with Captive Plate
    Bottom Termination:
    Solder Tab
    Barrier Type:
    2 Wall (Dual)
    Features:
    Color:
    Black
    Category:
    Barrier Blocks
    1. How to order YK6151403000G on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the YK6151403000G price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of YK6151403000G?
    Image YK6151403000G
    Part Number YK6151403000G
    Manufacturer Amphenol Anytek
    Series YK615
    Packaging Bulk
    Product Status Active
    Terminal Block Type Barrier Block
    Number of Circuits 14
    Number of Wire Entries 14
    Pitch 0.394" (10.00mm)
    Number of Rows 1
    Current Rating (Amps) 25A
    Voltage Rating 300V