PET800-12-074RA.pdf
| Image |  |
| Part Number | PET800-12-074NA | PET800-12-074RA |
| Manufacturer | Bel Power Solutions | Bel Power Solutions |
| Series | PET800 (800W) | PET800 (800W) |
| Packaging | Bulk | Bulk |
| Product Status | Active | Active |
| Type | Front End | Front End |
| Number of Outputs | 1 | 1 |
| Voltage - Input | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1 | 12V | 12V |
| Voltage - Output 2 | - | - |
| Voltage - Output 3 | - | - |
| Voltage - Output 4 | - | - |
| Voltage - Output 5 | - | - |
| Voltage - Output 6 | - | - |
| Current - Output 1 | 65 A | 65 A |
| Current - Output 2 | - | - |
| Current - Output 3 | - | - |
| Current - Output 4 | - | - |
| Current - Output 5 | - | - |
| Current - Output 6 | - | - |
| Power (Watts) | 800W | 800W |
| Applications | ITE (Commercial) | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation | - | - |
| Operating Temperature | 0°C ~ 50°C | 0°C ~ 50°C |
| Mounting Type | Rack Mount | Rack Mount |
| Size / Dimension | 7.28" L x 2.89" W x 1.54" H (185.0mm x 73.5mm x 39.0mm) | 7.28" L x 2.89" W x 1.54" H (185.0mm x 73.5mm x 39.0mm) |