BR35005W-G.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BR35005W-G.
| Image |  |
| Part Number | BR35005W-G |
| Manufacturer | Comchip Technology |
| Series | - |
| Package/Case | 4-Square, BR-W |
| Packaging | Tray |
| Product Status | Obsolete |
| Diode Type | Single Phase |
| Technology | Standard |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 50 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 35 A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1 V @ 12.5 A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10 µA @ 50 V |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TJ) |