    CTS-Frequency Controls 581N50002DTT
    Part No.:
    581N50002DTT
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED581N50002DTT.pdf
    Description:
    5.0mm x 3.2mm Surface Mount Stra
    Type:
    TCXO
    Frequency:
    50 MHz
    Voltage - Supply:
    2.5V
    Operating Temperature:
    -30°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    9.5mA
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.079" (2.00mm)
    Category:
    Oscillators
    1. How to order 581N50002DTT on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 581N50002DTT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 581N50002DTT?
    Image 581N50002DTT
    Part Number 581N50002DTT
    Base Resonator Crystal
    Type TCXO
    Frequency 50 MHz
    Function -
    Output HCMOS
    Voltage - Supply 2.5V
    Frequency Stability ±200ppb
    Absolute Pull Range (APR) -
    Operating Temperature -30°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Max) 9.5mA
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)